
Module Four of the UCU Certificate Program in Odessa |
![]() |
Днями в Одесі відбувся четвертий зі шести модулів сертифікатної програми кафедри богослов’я УКУ «Християнин перед суспільними викликами часу». Черговий модуль був присвячений екологічно-біоетичній проблематиці, головними спікерами були доктори морального богослов’я Володимир Шеремета, голова Бюро УГКЦ з питань екології, та Марія Ярема, викладач кафедри богослов’я УКУ та Школи біоетики. Відповідно до екуменічної спрямованості програми зустріч цього разу відбулася в спільноті протестантів, а саме – у Християнському Гуманітарно-Економічному Відкритому Університеті. Нагадаємо, що попередні модулі відбувалися у греко- і римо-католицьких спільнотах. Під час лекції «Екологічні виклики та християнські рішення» Володимир Шеремета не тільки звернув увагу на низку проблем, які сьогодні побутують в еко-системі світу та України зокрема (проблема із вивозом та сортуванням відходів, сміття, нераціональне використання енергоресурсів, «пластиковий та поліетиленовий бум» тощо), але й запропонував вирішення деяких проблем.
«Якщо ми не спостерігаємо вирішення проблеми на державному рівні, то це не означає, що деякі питання ми не здатні розв’язати власноруч, - зауважив Володимир Шеремета. – До прикладу, можна зменшити використання поліетиленових пакетів, відмовляючись від нових у супермаркеті, натомість використовуючи старі, або не використовуючи їх взагалі там, де не треба – інколи цінник можна наклеїти на сам продукт тощо. До того ж, нам треба навчитися сплющувати пластикову тару перед тим, як викидати її в сміття, адже таким чином пляшка чи коробка займатимуть менше місця у контейнері, а отже – не виникатиме потреби так часто вивозити сміття. Сортування відходів – це вже мусить бути у свідомості кожного. Чим краще ми вдома сортуємо сміття, тим легше буде його використовувати згодом для виробництва вторинної сировини, яка, до речі, більш екологічна і потребує менше років для повної утилізації».
Другий блок четвертого модуля стосувався біотичних питань та принципів з боку вчень Католицької та Православної біоетики та їхньої життєздатності на українському ґрунті. Дискусію провокувала і провадила водночас Марія Ярема, доктор морального богослов’я і викладач УКУ. Розглядали підходи біоетики як морального богослов’я і як моральної філософії, які приховані сенси і виклики містяться у обидвох методиках. Порушували теми, котрі щороку набувають усе більшої актуальності в Україні, особливо – у світлі політики, що спрямована на інтеграцію в ЄС: гендерне виховання в закладах дошкільної та шкільної освіти, статева етика та питання гомосексуалізму, розмежування евтаназії та права людини на гідну смерть, євгеника та шляхи зачаття нового життя.
Про попередні модулі можна прочитати на сайті Кафедри богослов’я УКУ. Tags:
|